Merhaba arkadaşlar yurtdışından gelme cihazlar Cennet Vatanı Türkiyemize nasıl kaydettirilir onu anlatacağım kendim biazzat kaydettirdim baktım eksik ve kulakdan dolma bilgiler var

Yurtdışından gelme cihazlar nasıl kaydettirilir?

Merhaba arkadaşlar yurtdışından gelme cihazlar Cennet Vatanı Türkiyemize nasıl kaydettirilir onu anlatacağım kendim biazzat kaydettirdim baktım eksik ve kulakdan dolma bilgiler var onları gidermek için açıyorum buna benzer bir konu daha önceden açıldıysa özür dilerim şimdiden.Şimdi o işlemleri anlatağım;

  1. Pasaport
  2. Pasaport kiminse onun kimliği
  3. Cihazın imei numarası
  4. Kişinin kendisi

Arkadaşlar ilk önce pasaport ile vergi dairesine gideceğiz ve 100 TL olan harçı cihazın imei numarası ve kayıt yaptıracağımız pasaportu görevliye veriyoruz (pasaport sahibine gerek yok) Görevli gerekli bilgileri girdikten sonra bize bir dekont veriyor burda cihazın imei numarası yazıyor.Bu fiş (dekont) ile birlikte Turkcell,vodafone,avea bunlardan birine gidiyoruz.Gittiğimiz bayideki kişi bizden bu 100 TL”lik fişi (dekont), pasaportu ve kişinin kendisini istiyor.Bu işlem 10 dakika falan sürüyor.Sonra kayıt işlemi için genellikle 10 TL istiyor, bu bayiden bayiye değişiyor kimisi 20 – 30 TL istiyor ve işlem bitince fiş vermiyor çok ısrar edip fişinizi alabilirsiniz.Sonra 2 – 3 ay içersinde telefon onaylanıyor.Neden 2-3 ay sürüyor derseniz bilgileriniz ve cihaz bilgileri telefon üreticisine gidiyor ve ordan onay alınca cihaz kayıt altına alınır ve bu süreçte telefonunuzu kullanabilirsiniz,kayıt yaptırdığınız oparatör kayıt altına alıyor.Bu 2-3 ay süren süreçte sorgulamada geçici olarak kayıt altına alınmış falan diyor ama tabii ki telefonu sorunsuz kullanabilirsiniz. İmei numaranızı imei sorgulama sayfamızdan sorgulatabilirsiniz

Aynı pasaporta kaç kere kayıt yaptırabilirim?

-> Pasaport başına yanlızca 1 telefon kaydettirebilirsiniz ve 2 yıl kaydettirdiğiniz pasaporta işlem yaptıramazsınız arkadaşlar anca bir önce yaptırdığınız kaydı sildirip yaptırabilirsiniz!

Aldığım telefonun garantisi Türkiye’de geçerlimidir?

-> Yurtdışından gelen cihazların garantisini üretici belirliyor.Aldığınız telefonun kutusunun dışında satılması planlanan ülkeler vardır.Örnek vermek gerekirse siz telefonu Almanya’dan aldınız ve kullanmak istediğiniz yer Türkiye,hemen kutunun dışına bakcaksınız orda TR ibaresi görürseniz uluslar-arası 1 yıl garanti altında demektir.

Başkasının pasaportuna kayıt yaptırırsam sorun olur mu?

Arkadaşlar bildiğiniz, tanıdığınız birinin pasaportuna işlem yaptırın.İnternetten bulduğunuz ve sonradan tanışdığınız para karşılığında işlem yapanlara pek güvenmemenizi tavsiye ederim.Neden derseniz siz onun pasaportuna işlemi gerçekleştireceksiniz ve parasını verceksiniz ve sonra o kişi belkide sizin kaydınızı sildirip başkasının işlemlerini pasaportuna işlettirecek.Eğer böyle kayıt yaptırmam lazım diyorsanız o kişinin Ülkemize giriş tarihini öğrenin eğer giriş tarihi 30 güne yakınsa (28-29 gün olduysa) kaydınızı yaptırabilirsiniz.Çünki 30 günden sonra pasaporta kayıt işlemi kabul edilmiyor.

İnternet üzerinden kayıt nasıl yaptırabilirim?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın verdiği bilgilere göre yurt dışından telefon getiren vatandaşlar yarından itibaren IMEI kaydını internet üzerinden sıra beklemeden yapabilecekler.

GSM operatörlerine bağlı kayıt merkezlerine verilen bilgi ve belgeler ile gerçekleştirilen kayıt işlemi bundan böyle e-devlet şifresi kullanılarak internet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Akıllı cep telefonu kullanımının artmasıyla yurt dışından getirilen cep telefonu sayısında artış yaşandığını dile getiren Binali Yıldırım, bu telefonların kaydettirilmesi esnasında yaşanan beklemenin önüne geçebilmek için kayıtları internet ortamına taşıdıklarını belirtiyor.

Binali Yıldırım’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

Hem yaşanan beklemenin önüne geçmek hem de telefon kayıtlarının daha kolay kaydettirilmesi için kayıtların internet ortamında yapılabilmesinin önünü açtık. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) yaptığı çalışma sonucu yarından itibaren vatandaşlarımız kayıt işlemlerini, abone kayıt merkezlerine gitmeden yapabilecekler.

Yurt dışından telefon getirenlerin, öncelikle 100 liralık harç bedelini vergi dairelerine ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalara yatırmaları gerekiyor. Harçların yatırılmasının ardından e-Devlet Kapısı üzerinden BTK’nın internet sitesine girilerek ‘IMEI Kayıt Başvurusu’ yapılacak. Talep edilen bilgilerin sisteme girilmesi ile kayıt işlemi tamamlanacak. Maliye Bakanlığı ile yapılan entegrasyon çalışması kapsamında anlık olarak kişinin ücret yatırdığına dair bilgi, sistem üzerinden doğrulanacak. BTK Mobil Cihaz Kayıt Sistemi üzerinden kişinin iki yıl içinde başka bir cihaz kaydı yaptırıp yaptırmadığı, yurt dışından geliş tarihinden itibaren olan bir aylık sürenin geçip geçmediği, vatandaşın girmiş olduğu IMEI numarasının hatalı olup olmadığına ilişkin kontroller yapılacak. Son aşama olarak Emniyet Genel Müdürlüğü sistemleri üzerinden pasaport kontrolü yapılarak IMEI kayıt işlemi tamamlanacak.

Yurtdışından kargo ile telefon getirmek?

Yurtdışından sipariş edipte eline ulaşan oldumu bilmiyorum ama yurtdışından telefon geçmiyor benim bildiğim.Ama başında birisi olursa geçerken kendi adıyla,imzası ile vekalet verirse öyle geçebilir.Ayrıca türkiyeye geldiğinde telefonu türk vatandaşları kayıt ettirebilir.

Alıntı : NegroS

google'a aşağıdaki kelimeleri yazarak bize ulaşabilirsiniz.:

pasaporta kaç telefon işletilebilir, pasaporta kaç telefon işletilebilir 2012, pasaporta kaç telefon işletilebilir 2013, yurtdışından telefon getirmek 2013, yurtdisindan gelen telefonu actirmak, yurtdışından gelen telefonları actırma, yurtdışından gelen telefonu açtırma, yurtdışından gelen telefonu açtırma 2013, yurtdışından gelen telefon açtırma, yurtdışından gelen telefon açtırma 2013, telefon açtırma, yurtdışından gelen telefon nasıl açılır 2013, yurtdışından gelen cep telefonu nasıl kaydettirilir, yurtdışından gelen telefon kaydı nasıl yapılır 2013, yurtdışı telefon açtırma, pasaporta kaç yılda bir telefon işletilebilir, yurtdışından gelen telefon nasıl açılır, yurtdisindan telefon actirmak 2013, bir pasaporta kaç telefon kaydettirilir, yurtdışından gelen telefonları açtırma 2013

Webmaster

Dahi!

Yurtdışından gelme cihazlar nasıl kaydettirilir?” için 8 yorum

  1. ben yabanciyim ve burda oturma iznim var sorum şu eğer kendi pasaportuma açtirirsam sadece binim hatta çalişirmi çunku şirket hattini kullanmak istiyorum bana birisi yardimci ola bilirmi?

  2. Pasaport’a kayıt ettirmek ile telefon içerisinde çalışacak hatların durumunu belirlemek farklı şeylerdir. Telefonunuzda tüm hatları kullanabilmek için kırdırmanız gerekecektir.

  3. Ben almanyada oturuyorum. Ben telefonu bi bayiede actirmisdim 70 tl ödedim türkiyese simdi almanyadayim seneye yine gidcem tatile. Ben yinemi actirmaliyim yoksa degil mi?

  4. Hayır, IMEI numarasını kayıt ettirdiyseniz artık tekrar kayıt ettirmeye gerek yoktur. http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php bu adresi kullanarak telefonunuzun imeisini sorgulayın. Eğer Yurdışı pasaport kayıtlı vs.. gibi birşey yazıyorsa, yani içerisinde kayıtlı geçen bir cümle geçiyorsa sıkıntı yok.

  5. Bide bu yazior: Bu sorgulama bilgilendirme amaçlıdır, kesin kayıt değildir. İspat hukuku açısından geçerliliği bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir