Avea > Tarifeler > Faturalı > Yeni Yıl Tarifesi

BİLGİ:
Siz de şimdi Avea’lı olun, her yöne 400 dakika ve heryöne 4000 SMS’e sadece 25 TL ödeyin. Üstelik her ay ödemeyin, 3 ay ödeyin, 1 ay bedava olsun! Hemen avea bayilerine gelin, numaraniz degismeden bu firsattan yararlanin!

Fatura döneminizde kalan konuşma sürenizi, SES yazıp 6000’a ücretsiz SMS göndererek, kalan SMS miktarınızı, SMS yazıp 6000’a ücretsiz SMS gönderek öğrenebilirsiniz. Bu servis 2 gün öncesinin kullanım bilgisini içerir.

FIRSAT:
Şimdi Yeni Yıl tarifesindekiler ayda sadece 9 TL’ye tam 1 GB Cepten Internetin Keyfini Çıkarıyorlar! Pakete kaydolmak için 1 GB Data yazıp 5555’e ücretsiz SMS gönderilmesi yeterli.

DETAYLAR

 • Tarifenin aylık ücreti numara taşıma, yeni hat tesisi ya da faturasızdan geçiş yoluyla yapılan kayıtlarda 6 fatura dönemi boyunca 25 TL, sonrasında 35 TL’dir.
 • Tarifenin aylık ücreti, mevcut faturalı tarifelerden geçiş yapanlar için 35 TL’dir.
 • Tarifede geçirilen her 3 fatura dönemi sonrası 1 fatura dönemi için aylık tarife ücreti ödenmeyecektir.
 • Numara taşıma ya da yeni hat tesisiyle kaydolanlar bu avantajdan toplam 3 kez faydalanabilirler. (Aylık ücret ödenmeyecek fatura dönemleri tarifede geçirilen 4., 8. ve 12 .fatura dönemleridir.)
 • Mevcut faturalı ya da faturasız tarifelerden geçiş yoluyla kaydolanlar bu avantajdan toplam 1 kez faydalanabilirler. (Aylık ücret ödenmeyecek fatura dönemi tarifede geçirilen 4. fatura dönemidir.)
 • Tarife kapsamında 400 her yöne dakika ve 4.000 her yöne SMS sunulacaktır.
 • Bir fatura dönemi içinde kullanılmayan yurt içi her yöne dakika ve SMS’ler fatura dönemi sonunda silinir, başka bir hatta transfer edilemez.
 • Yurt içi her yöne kullanılabilecek 4.000 SMS tüketildiğinde ücret 41,5 Kr/SMS’tir.
 • Yurt içi her yöne kullanılabilecek 400 dakika tüketildiğinde ücret 41,5 Kr/dk’dır.
 • Tarife kapsamında sunulan 4.000 her yöne SMS, web üzerinden SMS gönderirken kullanılamaz.
 • Tarifeye mevcut faturalı ve faturasız tarifelerden geçiş Avea bayileri ve Avea Müşteri Hizmetleri aracılığıyla yapılabilir.
 • 16.12.2010 tarihi sonrası numarasını diğer operatöre taşıyıp, sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak tarifeye kaydolan müşteriler için aylık ücret 35 TL’dir. Bu müşteriler 3 ay öde, 1 ay bedava avantajından da faydalanamayacaklardır.
 • Tarifede olup, mevcut diğer faturalı tarifelerden birine geçiş yapan, sonrasında tarifeye geri dönen müşteriler 3 fatura dönemi sonrası 1 fatura dönemi aylık ücret ödememe avantajından faydalanamazlar.
 • Tarife kapsamında sunulan ücretsiz dakikalar, yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamamaktadır.
 • Tarife kapsamında sunulan ücretsiz SMS’ler, sadece yurt içi gönderiler için geçerlidir. Yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel servis numara gönderimlerinde kullanılamaz.
 • Tarife kapsamında aylık ücretin yansıtılmaması avantajının sağlanacağı fatura dönemi tamamlanmadan, mevcut diğer faturalı ya da faturasız tarifelere geçiş yapan, hattını iptal eden, numarasını diğer operatörlere taşıyan müşteriler ilgili fatura dönemlerinde aylık ücret ödememe avantajından faydalanamazlar.
 • Tarifenizin ve tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma dakikalarınızın ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.
 • 1 GB Cepten Internet Paketine kaydolmak için “1 GB Data” yazıp 5555 kısa koduna ücretsiz SMS gönderilmesi gereklidir.
 • 1 GB Cepten Internet Paketini iptal etmek için “IPTAL 1 GB Data” yazıp 5555 kısa koduna ücretsiz SMS gönderilmesi gereklidir.
 • Faturalı hattan faturasız hatta geçiş, diğer operatöre numara taşıma, hat iptali yapılması durumunda çıkan son faturaya aylık tarife ücretinin tamamı yansır. Yeni aktivasyon, faturasız hattan faturalı hatta geçiş sonrası çıkan ilk faturaya ise 15 günden fazla kullanım yapılmış ise aylık tarife ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapılmış ise kullanılan gün ile orantılı aylık tarife ücreti yansır.
 • 1 GB Cepten Internet Paketi bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan data miktarı ilgili fatura dönemi sonrasında silinir. Bir fatura dönemi içerisinde 1 GB’ın tüketilmesi durumunda ücret: 5 Kr/MB’tır. Paket, bir fatura dönemi içerisinde sadece 1 kez satın alınabilir ve iptal edilmediği sürece her fatura döneminde otomatik olarak yenilenir.

ÜCRETLENDİRME

Aylık ücret 25 TL*
Aylık Ücretsiz Her Yöne
Görüşme Süresi
400 HerYöne dakika
Aylık Ücretsiz HerYöne
SMS Adedi
4000 HerYöne SMS
Ücretsiz Süreler Bittikten Sonra
Yurtiçinde Her Yöne
41,5 Kr / dk
Ücretsiz SMS’ler Bittikten Sonra
Yurtiçinde Her Yöne
41,5 Kr / SMS

 

* Diğer faturalı tarifelerden geçiş yaparak tarifeye kaydolan müşteriler için aylık ücret vergiler dahil 35 TL’dir. Yeni hat tesis edip ya da numara taşıma yoluyla Avea’ya gelerek tarifeye kaydolan, faturasız bir Avea tarifesinde olup bu tarifeye geçiş yapan müşteriler için aylık ücret 6 fatura dönemi boyunca vergiler dahil 25 TL, sonrasında 35 TL’dir.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Her yöne aramalar yurtiçi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler, Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmelerikapsar.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Bilgi ve Danışma numaraları ve yukarıdaki aramalar için belirlenen ilgili ücretlere Servis Ücretleri ve TT Özel Servisler kısımlarından ulaşabilirsiniz

Tarifenizde, 444 ile başlayan** aramaların yurt içi ücretlendirmesi görüşme başına 40 kuruştur.

** Yurt içinde Avea hatlarınızdan yaptığınız 444 1 500 ve 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları, görüşme başına 45 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Tarifenizin ve tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma dakikalarınızın ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yeni Yıl Tarifesi nedir?
Avea’nın çok uygun fiyata hem her yöne konuşturan, hem de her yöne bol bol mesajlaştıran bireysel faturalı tarifesidir.

Tarifenin aylık ücreti ne kadardır?
Numaranızı taşıyarak, yeni hat tesis ederek ya da Avea’nın mevcut faturasız tarifelerinden geçiş yaparak Yeni Yıl tarifesine kaydolursanız:
6 fatura dönemi boyunca KDV-ÖİV dahil 25 TL, sonrasında 35 TL’dir.
Avea’nın mevcut faturalı tarifelerinden geçiş yaparak Yeni Yıl tarifesine kaydolursanız:
KDV-ÖİV dahil 35 TL’dir.
16.12.2010 tarihi sonrası Avea’nın faturalı ya da faturasız tarifelerinden numarasını diğer operatör yönüne taşıyan, sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak tarifeye kaydolan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti KDV-ÖİV dahil 35 TL’dir.

Tarife kapsamında aylık ücret karşılığı hangi avantajlar sunulmaktadır?
Yeni Yıl tarifesinde aylık ücret karşılığı olarak 400 her yöne dakika ve 4.000 her yöne SMS sunuyoruz. Üstelik tarifede 3 ay öde, 1 ay bedava avantajı kapsamında her ay aylık ücret ödemezsiniz. Aylık ücret ödediğiniz her 3 fatura döneminin ardından 1 fatura dönemi için aylık ücretinizi Avea ödüyor!

3 ay öde, 1 ay bedava avantajı nedir?
3 ay öde, 1 ay bedava avantajı, tarifede aylık ücret ödediğiniz her 3 fatura döneminin ardından 1 fatura dönemi için aylık ücretinizi sizin yerine Avea’nın ödemesidir. Numarasını taşıyarak ya da yeni hat tesis ederek tarifeye kaydolan müşterilerimiz bu avantajdan toplam 3 kez, Avea’nın mevcut faturalı ya da faturasız tarifelerinden geçiş yaparak kaydolan müşterilerimiz ise toplam 1 kez yararlanabilirler. Numarasını taşıyarak ya da yeni hat tesis ederek tarifeye kaydolan müşterilerimiz, tarifedeki 4’üncü fatura dönemlerindeki 25 TL’lik aylık ücretleri ile , 8’inci ve 12’inci fatura dönemlerindeki 35 TL’lik aylık ücretlerini ödemeyeceklerdir. Avea’nın mevcut faturalı ya da faturasız tarifelerinden geçiş yaparal tarifeye kaydolan müşterilerimiz, tarifedeki 4’üncü fatura dönemlerinde aylık ücret ödemeyeceklerdir. Yeni Yıl tarifesinde olup, başka bir faturalı tarifeye geçiş yapan, sonrasında Yeni Yıl tarifesine tekrar kaydolan müşterilerimiz 3 ay öde, 1 ay bedava avantajından faydalanamayacaklardır.16.12.2010 tarihi sonrası Avea’nın faturalı ya da faturasız herhangi bir tarifesinden numarasını diğer operatöre taşıyıp, sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak Yeni Yıl tarifesine kaydolan nmüşterilerimiz 3 ay öde, 1 ay bedava avantajından faydalanamayacaklardır.

Aylık ücret ödemeyeceğim fatura döneminin hangisi olduğunu nereden bileceğim?
Aylık ücret ödemeyeceğiniz fatura döneminde ve 1 fatura dönemi öncesinde hattınıza gelecek iki ayrı SMS aracılığıyla bilgilendirileceksiniz.

Tarifemdeki heryöne dakikalarım hangi aramalar için geçerlidir?
Tarifenizdeki yurtiçi heryone dakikalarınız yurtiçi tüm görüşmelerinizde yani Avealılarla, diğer operatörlerle ve ev/iş numaralarıyla yapılan aramalarda ve görüntülü görüşmelerde geçerlidir. Yurt dışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını kapsamaz.

Tarifemdeki her yöne SMS’lerim hangi yönler için geçerlidir?
Tarifenizdeki heryöne 4.000 SMS’iniz yurt içi yönüne doğru yaptığınız gönderimlerde geçerlidir. 4.000 SMS’iniz ile Avea, diğer operatör ve ev/iş numaralarına SMS gönderebilirsiniz. 4.000 SMS; yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel numara gönderimlerini kapsamaz.

Kurumsal aboneyim, tarifeye geçebilir miyim?
Yeni Yıl tarifesi sadece bireysel abonelerimize açık bir tarifedir. Kurumsal hattınız sizin üzerinize ise ve bireysel Avea abonesi olmak isterseniz Bayi ve Müşteri Hizmetleri yolu ile bireysel aboneliğinizi başlatıp Yeni Yıl tarifesine geçiş yapabilirsiniz. Ya da yeni bir bireysel faturalı hat alarak bu tarifeden yararlanabilirsiniz.

Faturalı bir Avea tarifesindeyim, bu tarifeye geçmek istediğimde yeni bir fatura bildirimi yapmalı mıyım?
Hayır, eğer mevcutta faturalı bir tarifeye kayıtlı iseniz, tarife geçişi sırasında tekrar sabit fatura ibraz etmenize gerek yoktur.

Yeni Yıl tarifesine nasıl geçerim?

 • Bireysel faturalı hat sahibi Avea müşterisiyseniz, Avea Müşteri Hizmetleri’ni arayarak
 • Yeni hat alarak ya da farklı bir operatörden numara taşıma yoluyla Yeni Yıl tarifesine geçmek istiyorsanız Avea bayilerine giderek,
 • Faturasız bir Avea tarifesinden Yeni Yıl tarifesine geçmek istiyorsanız; Avea bayilerine giderek ya da Müşteri Hizmetleri aracılığıyla, 444 1 500’ü arayıp kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı vererek görüşme sırasında geçiş yapabilirsiniz.

Tarife değişikliği ile Yeni Yıl tarifesine geçersem ücret öder miyim?
Tarife geçiş ücreti bulunmamaktadır.

Bir fatura dönemi içerisinde birden fazla tarife değişikliği yapabilir miyim?
Bir ay içerisinde sadece bir kez tarife değişikliği yapabilirsiniz, hattınızı yeni aldıysanız ilk faturanız çıkmadan başka bir tarifeye geçiş yapamazsınız.

Yeni Yıl tarifesinde ilk 6 ay boyunca geçerli olan 10 TL’lik aylık ücret indirimim 6 aylık süre dolmadan başka bir tarifeye geçersem devam eder mi?
Yeni Yıl tarifesinden herhangi başka bir faturalı Avea tarifesine ya da faturasız bir Avea tarifesine geçerseniz aylık ücret indiriminiz devam etmez. Aylık ücret indiriminiz sadece Yeni Yıl Tarifesi için geçerlidir.

Yeni Yıl tarifesine geçince fatura kesim tarihim değişir mi?
Fatura kesim tarihiniz değişmeyecektir.

Fatura kesim tarihine birkaç gün kala tarifemi değiştirirsem tarife ücretim nasıl hesaplanır?
Tarife ücreti, tarife değişikliğini yaptığınız fatura dönemi içerisinde birinci tarifeniz ve ikinci tarifenizde kaldığınız günler oranında ilgili tarifelerin ücretleri üzerinden hesaplanır.

Örnek: Ekim ayının 12’sinde tarife değişikliği yaptınız; faturanızdaki tarife ücreti hesaplanırken önceki fatura kesim tarihiniz olan 22 Eylül’den 12 Ekim’e kadar geçmiş 20 günlük süre için birinci tarifenizin aylık ücretinin bu süreye göre oranlanmış tutarı ile 12 Ekim’den yeni fatura kesim tarihiniz olan 22 Ekim’e kadar 10 günlük süre için ikinci tarifenizin aylık ücretinin bu süreye göre oranlanmış tutarı toplanır

Kalan dakika miktarını nasıl öğreneceğim? Ne kadar dakika kaldığı ile ilgili bir SMS gönderiliyor mu?
“SES” yazıp 6000’e SMS göndererek kalan dakika bilgisini ÜCRETSİZ öğrenebilirsiniz. Her yöne dakikalarınızın %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

Kalan SMS miktarını nasıl öğreneceğim? Ne kadar dakika kaldığı ile ilgili bir SMS gönderiliyor mu?
“SMS” yazıp 6000’e SMS göndererek kalan SMS bilgisini ÜCRETSİZ öğrenebilirsiniz. Her yöne SMS’lerinizin %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

Kalan ücretsiz dakika ve SMS’lerim sonraki fatura dönemine devreder mi?
Kullanılmayan dakikalarınız ve SMS’leriniz fatura dönemi sonunda silinir, bir sonraki fatura dönemine devretmez.

Ücretsiz dakikalarım ve SMS’lerim bittikten sonra nasıl ücretlendirilirim?
Ücretsiz heryöne dakikalarınız bittikten sonra yapacağınız görüşmelerin dakikası 41,5 Krş olarak ücretlendirilir. Ücretsiz her yöne SMS’leriniz bittikten sonra SMS’leriniz 41,5 Krş olarak ücretlendirilir.

Hattımı başka bir hatta yönlendirdiğimde nasıl ücretlendirilirim?
Yönlendirme yapılan numara ile yapılan görüşmeler heryöne dakikalarınız üzerinden düşecektir.

Özel servis numaralarını aradığımda nasıl ücretlendirileceğim?
Özel servis numaralarının ücretlendirmeleri birbirinden farklı olup www.avea.com.tr‘de yer aldığı gibidir. Ayrıca; tarife kapsamındaki kullanım, yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır.

Yeni Yıl tarifesine geçtikten sonra faturalı 1.000 + 10.000, 30, 50 ya da 150 SMS Paketlerine kayıt olabilir miyim?
Evet, istediğiniz SMS paketinden faydalanabilirsiniz.

Yeni Yıl tarifesine geçtikten sonra TümEvİş ve TümEvİşAvea konuşma paketlerine de kayıt yapabilir miyim?
Evet, istediğiniz konuşma paketinden faydalanabilirsiniz. 

google'a aşağıdaki kelimeleri yazarak bize ulaşabilirsiniz.:

aveaya nasıl geçilir, gen tarifeye gei

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir