Avea > Tarifeler > Faturalı > Baba Tarife

BİLGİ:
Hem konuşma hem mesajlaşma ihtiyacı için Baba Tarife yeter! Şimdi her yöne 1.000 dakika ve her yöne 1.000 SMS ayda sadece 39 TL.

Siz de Avea’nın çekiciliğini denemek için hemen Avea bayilerine gelin, bu benzersiz teklifimizden çok uygun fiyata yararlanın!

Fatura döneminizde kalan konuşma sürenizi, SES yazıp 6000’a ücretsiz SMS göndererek, kalan SMS miktarınızı, SMS yazıp 6000’a ücretsiz SMS gönderek öğrenebilirsiniz. Bu servis 2 gün öncesinin kullanım bilgisini içerir.

DETAYLAR

 • Tarife kapsamında 1.000 her yöne dakika ve 1.000 her yöne SMS sunulmaktadır.
 • Tarifenin aylık ücreti, yeni hat tesisi, numara taşıma ve faturasız Avea tarifelerinden tarife geçişi yoluyla yapılan kayıtlarda, 6 fatura dönemi boyunca 39 TL, sonrasında 45 TL’dir.
 • Tarifenin aylık ücreti, faturalı Avea tarifelerden geçiş yoluyla yapılan kayıtlar için 55 TL’dir.
 • 08.03.2011 tarihi sonrası numarasını diğer operatöre taşıyıp, sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak tarifeye kaydolan müşteriler için aylık ücret 55 TL’dir.
 • 01.06.2011 tarihi öncesinde Baba Tarife’ye yeni hat tesisi, numara taşıma ve faturasız Avea tarifelerinden tarife geçişi yoluyla yapılan kayıtlarda, 6 fatura dönemi boyunca 35 TL, sonrasında 39 TL’dir.
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
 • Tarifeye mevcut faturalı tarifelerden geçiş; SMS, Avea bayileri ve Avea Müşteri Hizmetleri; mevcut faturasız tarifelerden geçiş Avea bayileri aracılığıyla yapılabilir.
 • Halen bir faturalı Avea hattı kullanıp tarife değiştirmek isteyen müşteriler “BABA” yazıp “6363” e ücretsiz SMS atarak, Baba Tarife’ye abone olabilirler.
 • Bir fatura dönemi içinde kullanılmayan yurt içi her yöne dakikalar ve SMS’ler fatura dönemi sonunda silinir, başka bir hatta transfer edilemez.
 • Aylık yurt içi her yöne 1.000 dakikayı aşan yurtiçi aramalar 41,5 Kr/dk üzerinden ücretlendirilir.
 • Aylık yurt içi her yöne 1.000 SMS’i aşan yurtiçi SMS gönderimleri 41,5 Kr/SMS üzerinden ücretlendirilir.
 • Tarife kapsamında sabit ücretin indirimli olarak yansıtılacağı fatura dönemlerinden birinde; ilgili fatura dönemi tamamlanmadan mevcut diğer faturalı ya da faturasız tarifelere geçiş yapıldığı, hattın iptal edildiği, numaranın diğer operatörlere taşındığı durumlarda, bu işlemin yapıldığı ilgili fatura dönemindeki aylık ücret tarifenin indirimsiz fiyatı üzerinden, kampanyaya dâhil olunan gün sayısı ile orantılı şekilde yansıtılacaktır. Numara taşıma ile tarifeye gelen müşteriler için, ilk fatura döneminde; fatura dönemi tamamlanmadan tarifeden çıkılması durumunda, aylık ücret 55 TL üzerinden, kampanyaya dâhil olunan gün sayısı ile orantılı olarak hesaplanacaktır.
 • Tarifede bulunan aboneler Yurtdışı Aranma Kampanyasından faydalanabilirler.
 • Tarife kapsamında sunulan ücretsiz dakikalar, yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, 444 ile başlayan numaralar hariç özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamamaktadır.
 • Tarife kapsamında sunulan ücretsiz SMS’ler, sadece yurt içi gönderiler için geçerlidir. Yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel servis numara gönderimlerinde ve web üzerinden SMS gönderimlerinde kullanılamaz.
 • Tarife dahilinde sunulan ücretsiz dakikalar ve SMS’ler devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • Faturalı hattan faturasız hatta geçiş, diğer operatöre numara taşıma, hat iptali yapılması durumunda çıkan son faturaya aylık tarife ücretinin tamamı yansır. Yeni aktivasyon, faturasız hattan faturalı hatta geçiş sonrası çıkan ilk faturaya ise 15 günden fazla kullanım yapılmış ise aylık tarife ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapılmış ise kullanılan gün ile orantılı aylık tarife ücreti yansır.
 • Tarifenizin ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. 05 Ekim 2011 tarihinden itibaren tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma dakikalarınızın düşme periyodu 6 saniye olacaktır. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

ÜCRETLENDİRME

Aylık ücret 39 TL*
Aylık Ücretsiz Her Yöne
Görüşme Süresi
1.000 HerYöne dakika
Aylık Ücretsiz HerYöne
SMS Adedi
1.000 HerYöne SMS
Ücretsiz Süreler Bittikten Sonra
Yurtiçinde Her Yöne
41,5 Kr / dk
Ücretsiz SMS’ler Bittikten Sonra
Yurtiçinde Her Yöne
41,5 Kr / SMS

 

* Tarifenin aylık ücreti, yeni hat tesisi, numara taşıma ve faturasız Avea tarifelerinden tarife geçişi yoluyla yapılan kayıtlarda, 6 fatura dönemi boyunca 39 TL, sonrasında 45 TL’dir. Faturalı Avea tarifelerinden tarife geçişi yoluyla yapılan kayıtlar ve 08.03.2011 tarihi sonrası numarasını diğer operatöre taşıyıp, sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak tarifeye kaydolan müşteriler için aylık ücret 55 TL’dir.
** 01.06.2011 tarihi öncesinde Baba Tarife’ye yeni hat tesisi, numara taşıma ve faturasız Avea tarifelerinden tarife geçişi yoluyla yapılan kayıtlarda tarifenin aylık ücreti 6 fatura dönemi boyunca 35 TL, sonrasında 39 TL’dir.
Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Her yöne aramalar yurtiçi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler, Avea ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmelerikapsar.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Avea Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Bilgi ve Danışma numaraları ve yukarıdaki aramalar için belirlenen ilgili ücretlere Servis Ücretleri ve TT Özel Servisler kısımlarından ulaşabilirsiniz

Tarifenizde, 444 ile başlayan** aramaların yurt içi ücretlendirmesi görüşme başına 40 kuruştur.

Tarifenizin ve tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma dakikalarınızın ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

** Yurt içinde Avea hatlarınızdan yaptığınız 444 1 500 ve 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları, görüşme başına 45 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Baba Tarife nedir?
Avea’nın çok uygun fiyata hem her yöne konuşturan hem her yöne bol bol mesajlaştıran bireysel faturalı tarifesidir.

Tarifenin aylık ücreti ne kadardır?
Numaranızı taşıyarak, yeni hat tesis ederek ya da mevcut faturasız Avea tarifelerinden tarife değişikliği ile Baba Tarife’ye kaydolursanız:
6 fatura dönemi boyunca KDV, ÖİV dahil 39 TL, sonrasında 45 TL’dir.
Avea’nın mevcut faturalı tarifelerinden geçiş yaparak Baba Tarife’ye kaydolursanız:
KDV, ÖİV dahil 55 TL’dir.
08.03.2011 tarihi sonrası Avea’nın faturalı ya da faturasız tarifelerinden numarasını diğer operatör yönüne taşıyan, sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak tarifeye kaydolan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti KDV, ÖİV dahil 55 TL’dir.
01.06.2011 tarihi öncesinde Baba Tarife’ye yeni hat tesisi, numara taşıma ve faturasız Avea tarifelerinden tarife geçişi yoluyla yapılan kayıtlarda, 6 fatura dönemi boyunca 35 TL, sonrasında 39 TL’dir.

Tarife kapsamında aylık ücret karşılığı hangi avantajlar sunulmaktadır?
Baba Tarife’de aylık ücret karşılığı olarak 1.000 yurt içi her yöne dakika ve 1.000 yurt içi her yöne SMS sunuyoruz.

Tarifemdeki heryöne dakikalarım hangi aramalar için geçerlidir?
Tarifenizdeki yurtiçi heryone dakikalarınız yurtiçi tüm görüşmelerinizde yani Avealılarla, diğer operatörlerle ve ev/iş numaralarıyla yapılan aramalarda ve görüntülü görüşmelerde geçerlidir. Yurt dışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını kapsamaz.

Tarifemdeki her yöne SMS’lerim hangi yönler için geçerlidir?
Tarifenizdeki heryöne 1.000 SMS’iniz yurt içi yönüne doğru yaptığınız gönderimlerde geçerlidir. 1.000 SMS’iniz ile Avea ve diğer operatör numaralarına SMS gönderebilirsiniz. 1.000 SMS; yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel numara gönderimlerini kapsamaz.

Kurumsal aboneyim, tarifeye geçebilir miyim?
Baba Tarife sadece bireysel abonelerimize açık bir tarifedir. Kurumsal hattınız sizin üzerinize ise ve bireysel Avea abonesi olmak isterseniz Bayi ve Müşteri Hizmetleri yolu ile bireysel aboneliğinizi başlatıp Baba Tarife’ye geçiş yapabilirsiniz. Ya da yeni bir bireysel faturalı hat alarak bu tarifeden yararlanabilirsiniz.

Faturalı bir Avea tarifesindeyim, bu tarifeye geçmek istediğimde yeni bir fatura bildirimi yapmalı mıyım?
Hayır, eğer mevcutta faturalı bir tarifeye kayıtlı iseniz, tarife geçişi sırasında tekrar sabit fatura ibraz etmenize gerek yoktur.

Baba Tarife’ye nasıl geçerim?
Tarifeye faturalı tarifelerden geçişler, SMS kanalı, Avea bayileri ve Avea Müşteri Hizmetleri, aracılığıyla yapılabilir. Halen bir faturalı Avea hattı kullanıp tarife değiştirmek isteyen müşteriler “BABA” yazıp “6363” e ücretsiz SMS atarak, 55 TL karşılığında Baba Tarife’den faydalanmaya hemen başlayabilirler.

Tarifeye faturasız tarifelerden geçişler Avea bayileri ve otomatik ödeme talimatı verilerek Avea Müşteri Hizmetleri aracılığıyla yapılabilir.

Tarifeye Mayıs’ta diğer operatörden numara taşıma talebinde bulundum, geçiş işlemim Haziran ayı içinde gerçekleşti hangi fiyattan ücretlendirilirim?
Tarife’ye 31 Mayıs 2011’e kadar numara taşıma talebinde bulunan müşterilerimiz, ilk 6 fatura dönemi boyunca 35 TL, sonrasında 39 TL üzerinden ücretlendirilirler.

Tarife değişikliği ile Baba Tarife’ye geçersem ücret öder miyim?
Tarife geçiş ücreti bulunmamaktadır.

Bir fatura dönemi içerisinde birden fazla tarife değişikliği yapabilir miyim?
Bir ay içerisinde sadece bir kez tarife değişikliği yapabilirsiniz, hattınızı yeni aldıysanız ilk faturanız çıkmadan başka bir tarifeye geçiş yapamazsınız.

Baba Tarife’de ilk 6 ay boyunca geçerli olan indirimli aylık ücretim 6 aylık süre dolmadan başka bir tarifeye geçersem devam eder mi?
Baba Tarife’den herhangi başka bir faturalı Avea tarifesine ya da faturasız bir Avea tarifesine geçerseniz aylık ücret indiriminiz devam etmez. Aylık ücret indiriminiz sadece Baba Tarife için geçerlidir.

Baba Tarifesine geçince fatura kesim tarihim değişir mi?
Fatura kesim tarihiniz değişmeyecektir.

Fatura kesim tarihine birkaç gün kala tarifemi değiştirirsem tarife ücretim nasıl hesaplanır?
Tarife ücreti, tarife değişikliğini yaptığınız fatura dönemi içerisinde birinci tarifeniz ve ikinci tarifenizde kaldığınız günler oranında ilgili tarifelerin ücretleri üzerinden hesaplanır.

Örnek: Ekim ayının 12’sinde tarife değişikliği yaptınız; faturanızdaki tarife ücreti hesaplanırken önceki fatura kesim tarihiniz olan 22 Eylül’den 12 Ekim’e kadar geçmiş 20 günlük süre için birinci tarifenizin aylık ücretinin bu süreye göre oranlanmış tutarı ile 12 Ekim’den yeni fatura kesim tarihiniz olan 22 Ekim’e kadar 10 günlük süre için ikinci tarifenizin aylık ücretinin bu süreye göre oranlanmış tutarı toplanır

Kalan dakika miktarını nasıl öğreneceğim? Ne kadar dakika kaldığı ile ilgili bir SMS gönderiliyor mu?
SES” yazıp 6000‘e SMS göndererek kalan dakika bilgisini ÜCRETSİZ öğrenebilirsiniz. Her yöne dakikalarınızın %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

Kalan SMS miktarını nasıl öğreneceğim? Ne kadar dakika kaldığı ile ilgili bir SMS gönderiliyor mu?
SMS” yazıp 6000‘e SMS göndererek kalan SMS bilgisini ÜCRETSİZ öğrenebilirsiniz. Her yöne SMS’lerinizin %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

Kalan ücretsiz dakika ve SMS’lerim sonraki fatura dönemine devreder mi?
Kullanılmayan dakikalarınız ve SMS’leriniz fatura dönemi sonunda silinir, bir sonraki fatura dönemine devretmez.

Ücretsiz dakikalarım ve SMS’lerim bittikten sonra nasıl ücretlendirilirim?
Ücretsiz heryöne dakikalarınız bittikten sonra yapacağınız görüşmelerin dakikası 41,5 Krş, ücretsiz her yöne SMS’leriniz bittikten sonra SMS’leriniz adedi 41,5 Krş olarak ücretlendirilir.

Hattımı başka bir hatta yönlendirdiğimde nasıl ücretlendirilirim?
Yönlendirme yapılan numara ile yapılan görüşmeler heryöne dakikalarınız üzerinden düşecektir.

Özel servis numaralarını aradığımda nasıl ücretlendirileceğim?
Özel servis numaralarının ücretlendirmeleri birbirinden farklı olup www.cepkral.com‘de yer aldığı gibidir. Ayrıca; tarife kapsamındaki kullanım, yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır.

Baba Tarife’ye geçtikten sonra faturalı 1.000 + 10.000, 30, 50 ya da 150 SMS Paketlerine kayıt olabilir miyim?
Evet, istediğiniz SMS paketinden faydalanabilirsiniz.

Baba Tarifesine geçtikten sonra HerYöne 180 Dakika, TümEvİş ve TümEvİşAvea konuşma paketlerine de kayıt yapabilir miyim?
Evet, istediğiniz konuşma paketinden faydalanabilirsiniz.

Baba Tarife’ye geçtikten sonra yurtdışı aranma kampanyasından faydalanabilir miyim?
Evet, yurtdışı aranma kampanyasından faydalanabilirsiniz.

google'a aşağıdaki kelimeleri yazarak bize ulaşabilirsiniz.:

baba tarife avea, avea tarifeler, avea fatural hat tarifeleri, standart tarifeden nasıl çıkılır, avea standart tarifeden nasil cikilir, avea standart tarifeden nasıl çıkarım, standart tarifeden nasıl çıkarım

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir