Kuran i-Kerim Uygulaması ( Mealli ve Sesli )

Sevgili cepkral.com kullanıcıları ;

Kendi kullandığım Kuran ı-Kerim uygulamasını sizlerlede paylaşmak istiyorum.

Bu uygulamayı yaklaşık 1 yıl önce kullanmaya başladım. Müsadenizle özelliklerinden biraz bahsetmek istiyorum,

Öncelikle uygulama resmi olarak Hayrat Neşriyat A.Ş. ye ait ve güvencesi altındadır.

* Kuran ı-Kerim kesinlikle tüm okuyucuların zorlanmayarak okuyabilecekleri hat ile yazılmış,

* 7 adet Türkçe meal , 5 adet yabancı dilde meali bulunmaktadır.

Türkçe Mealler : Elmalılı Hamdi Yazır Meali, Hayrat Vakfı Meali, Suat Yıldırım Meali, Ali Bulaç Meali, Diyanet Meali, Ömer Nasuhi Bilmen Meali, Şaban Piriş Meali olmak üzere toplamda 7 adettir.

Yabancı Mealler : İngilizce meali, Almanca meali , Çince Meali , Fransızca Meali ve Endonezya Maeali olmak üzere  toplamda 5 adettir.

* Kuranı okurken, hangi sayfada olursanız olun okuduğunuz sayfanın mealini aynı anda görüntüleyebiliyorsunuz.

* Kuran ı-Kerim 7 ayrı seste yorumlanmıştır, Yorumlayanlar ; Kabe İmamları Sesi ile , Medine İmamları Sesi ile, İshak Danış  Sesi ile, Y.Z. Özkan Sesi ile, Sudeys Sesi ile, Abdussamed Sesi ile, Saad El Ghamidi Sesi ile olmak üzere toplamda 7 ayrı seste yorumlanmıştır.

* Kuran ı-Kerim i okurken okuduğunuz sayfayı büyültebilir yada küçültebilirsiniz.

* Kuran ı-Kerim programını çalıştırdığınızda karşınıza çıkan kolaylıklardan bir kaçı; Okumak istediğiniz surenin adını karşınıza çıkan ekrandan seçebilir ve sureyi okumaya başlayabilir, Okumak istediğiniz sayfa numarasını girerek sayfayı okumaya başlayabiliyor, Okumak istediğiniz Cüz numarasını girerek Cüz ü okumaya başlayabiliyorsunuz.

* Kuran ı-Kerim ile beraber yanında Kuran Media Player de inecektir. Peki Bu Kuran Media Player ne işe yarar ?

– Öğrenciler için, hatim okuyanlar için okudukları cüz ü, Sure yi , sayfayı istediği zaman durdurmaya ve istedikleri zaman kaldıkları yerden okumaya devam etmelerini sağlar.

Kısacası çok kullanışlı olmakla beraber şahsi olarak tavsiye edebileceğim android cep uygulamalarından bir tanesi bu Kuran’ı-Kerim uygulamasıdır.

 

 

Kuran’ı Kerim Cep Uygulamasını Buraya Tıklayarak Kurabilirsiniz

google'a aşağıdaki kelimeleri yazarak bize ulaşabilirsiniz.:

cep kuran indir samsung, bada kuran programı, bada kuran ındır, cep kuran jar, cep telefonu için sesli kuranı kerim indir, kuranıkerımoku, sesli kuran jar, kuranı kerim programı sesli indir, samsung kuranı kerim programı, sesli cep kuran indir, kuranı kerim, 3d kuranı kerim indir gezginler, samsung cep telefonu kuran programı indir, trident kuran programı indir, samsung s5620 kuran programı, digiphone kuran, gts5610 k programtürkçe kuran, samsung telefon için kuran programı, kuranı kerim türkçe meali indir gezginler, 2013 sesli cep vakit jar dosyası indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir