ZTE, Nubia ailesinin iki yeni akıllısını resmen duyurdu. Şirket, Nubia Z5S ve Nubia Z5S mini adındaki cihazlarla akıllı telefon piyasasındaki payını artırmaya

ZTE, Nubia Z5S ve Nubia Z5S Mini’yi Duyurdu

ZTE, Nubia ailesinin iki yeni akıllısını resmen duyurdu. Şirket, Nubia Z5S ve Nubia Z5S mini adındaki cihazlarla akıllı telefon piyasasındaki payını artırmaya çalışacak.

ZTE’nin yeni amiral gemisi Nubia Z5S 5″ büyüklüğünde 1080p çözünürlükte görüntüler verebilen sportif bir ekrana sahip. Snapdragon 800 yonga seti üzerinde 2.3 GHz Krait 400 işlemci ve 2 GB RAM(ana bellek) yer alıyor.

ZTE Nubia Z5S”in 13 MP’lik çekimler yapabilen ana kamerası 4K video kaydı yapabiliyor. Ön yüzündeki kamera ise 5 MP ile çekebiliyor. Android 4.2.2 Jelly Bean üzerinde çalışan cihaz enerjisini 2,300mAH pilden alıyor.

ZTE Nubia Z5S Mini ise ZTE Nubia Z5S”in daha kompakt ve ekonomik fiyatlı modeli. 7.6mm kalınlığında ve 120 gram ağırlığında. Orta seviyede yer alan cihaz 1.7 GHz saat hızında çalışan Snapdragon işlemciden güç alıyor. Ana belleği ise 2 GB kapasitede. ZTE Nubia Z5S gibi 13 MP kameraya sahip. Onun gibi Android 4.2.2 Jelly Bean üzerinde çalışıyor. 16 GB ve 32 GB dahili depolama alanı seçenekleri sunuyor. microSD kart desteği ise sağlamıyor.

Çin’de satışa çıkan cihazların uluslararası piyasalara ne zaman sürüleceği ve fiyatı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir