Windows Destekli Nokia’lar Görücüye çıktı

Windows Phone 7.5 işletim sistemiyle çalışan ilk Nokialar görücüye çıktı.
Finlandiyalı telefon üreticisi Nokia, uzun zamandır beklenen ilk Windowslu akıllı telefonlarını duyurdu. Lumia 800 ve Lumia 710 kod adlı cihazlar, firmanın Apple iOS ve Google Android işletim sistemleriyle rekabet edeceği ilk modeller.

Windows Destekli Nokialar Görücüye çıktı

Windows Phone 7.5 (Mango) işletim sistemiyle çalışan telefonlar firmanın CEO’su Stephen Elop tarafından Londra’daki toplantıda kamuoyuna açıklandı. Elop, Microsoft ile Nokia’nın geçtiğimiz yıl açıklanan dev işbirliğinin bu ilk ürünlerini ‘Nokia’nın yeniden doğuşu’ diyerek tanıttı.

Elop, ‘Mango’lu Lumia 800’ün tasarımında, MeeGo’lu Nokia N9’u esas aldıklarını söyledi. “Lumia 800, ilk gerçek Windowslu telefondur” diye konuşan Elop, Avrupa, ABD ve Asya’nın büyük pazarlarına Kasım ayı içinde çıkılacağını açıkladı.

1.4 GHz işlemci barındırdığı belirtilen Lumia 800, 3.7 inç AMOLED çoklu-dokunmatik ekrana sahip. N9 gibi sağlam ve şık polikarbonat kasaya sahip olan Lumia 800, 16GB dahili depolama alanına ek olarak, 25GB büyüklüğünde SkyDrive ‘bulut’ depolama alanıyla geliyor. Arka kamera çözünürlüğü 8MP, HD video çekimi yapıyor ve mercek aksamı elbette Carl Zeiss markasını taşıyor

Sadece 1.2 cm kalınlığında olan Lumia 800’ün ABD ve Avrupa pazarında vergiler hariç ve kontratsız satış fiyatının 585 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Windows Phone 7.5 ile çalışan Nokia Lumia 710 ise yine 1.4 GHZ hızında işlemciye ve 8GB dahili depolama alanına sahip. 3.7 inç ekranlı ürünün ön yüzü siyah ve beyaz renklerde gelirken, arka yüzey için çok sayıda renkli kapak seçenekleri bulunacak. Arkadaki kameranın çözünürlüğü 5MP. Fiyatının vergiler hariç 375 dolar civarında olması bekleniyor.

google'a aşağıdaki kelimeleri yazarak bize ulaşabilirsiniz.:

nokia n9 ses yükseltme şifresi, nokia n9 ses yükseltme

Webmaster

Dahi!

Windows Destekli Nokia’lar Görücüye çıktı” için bir yorum

  1. I totally agree with you, mate. Nokia has made some very nice pnehos over the years. Other manufacturers are making pnehos with different OS (Samsung Android, Windows Phone, Bada, Feature Phones and soon their own Linux implementation). Nokia needs a broad market. Windows Phone is nice, but not mature enough yet (limited range of hardware support). The final Symbian device (Nokia 803) sounds great on paper, but will be running a defunct OS. They have some strange strategies (like releasing a MeeGo device and dropping the OS). I guess Nokia liked the big pile of cash Microsoft handed them.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir