Geçtiğimiz günlerde Samsung tarafından resmen duyurulan Galaxy S4’ün işlemcisi özellikleri nasıl? Gelen bilgiler, telefonun Amerika’da farklı, diğer ülkelerde farklı

Samsung Galaxy S4’ün işlemci özelliği nasıl?

Geçtiğimiz günlerde Samsung tarafından resmen duyurulan Galaxy S4’ün işlemcisi özellikleri nasıl?

Gelen bilgiler, telefonun Amerika’da farklı, diğer ülkelerde farklı işlemcilerle, yani iki farklı işlemci modeliyle satışa sunulacağını gösteriyordu. Tıpkı Galaxy S2 ve Galaxy S3‘te de daha önce yapıldığı gibi.

Konu hakkında Qualcomm firmasından açıklama geldi ve Galaxy S4 ‘ün Amerika ve Kanada’da Snapdragon 600 model işlemciyle satışa sunulacağını duyurdu. Dört çekirdekli ve 1.9GHz değerde olan işlemci modeli, HTC One ve LG Optimus G Pro gibi telefonlarda da kullanılıyor, ancak onların saat hızı 1.7GHz değerinde. Qualcomm, Galaxy S4‘te kullanılacak olan Snapdragon 600‘ün selefinden %40 daha performanslı çalıştığını da bildiriyor. Grafik işlemcisi olarak da Adreno 320 var.

Öte yandan, daha önce de haberini verdiğimiz gibi, diğer ülkelerde satışa sunulacak olan Galaxy S4‘lerde dört çekirdekli 1.6GHz değerde Exynos 5 Octa işlemci ve PowerVR SGX544MP3 grafik işlemcisi kullanılacak.

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir