Samsung Galaxy S3 Android güncellemesi dağıtılmaya başlandı

Samsung’un geçen yıl ki amiral gemi modeli Galaxy S3 için hazırlanan ve Premium Suite adı altında önemli yenilikler sunan Android 4.1.2 güncellemesi ülkemizde dağıtıma başladı.

Sammobile sitesinde de yer alan bilgiye göre saat 09.00 itibariyle güncelleme ülkemize verilmeye başlandı. Kullanıcılar Kies üzerinden veya cihaz üzerinden güncellemeyi alabilirler. Ancak 4.1 güncellemesinde olduğu gibi aynı anda tüm kullanıcılara güncelleme verilmiyor. Kısım kısım dağıtım gerçekleşiyor. Günün ilerleyen saatlerinde ve devam eden günlerde kullanıcılar güncellemelerine kavuşacaktır. Güncellemede bulunan özellikleri hatırlamak gerekirse:

– Page Buddy : Kulaklık, dock ve roaming hassasiyeti olan bu özellik, herhangi birinde hareket algıladığında kullanıcıya rehber olacak şekilde müzik çalar, video oynatma penceresi gibi ilişkili uygulamaları karşısına getiriyor.

– İçeriksel Menü : Bu özellik uygulamalarınızı listelediğinizde en sık kullandıklarınızın ilk olarak karşınıza gelmesini sağlıyor.

– İçeriksel Etiketleme: Fotoğraf çekerken GPS ve bağlantı özellikleriniz açıksa, fotoğrafa; kişi, hava durumu, tarih ve konum bilgisi otomatik olarak ekleniyor.

– Multi Window: Aynı ekranda iki farklı pencerede iki farklı uygulamayı aynı anda kullanmanızı sağlayan gelişmiş çoklu görev yöneticisi. Burada Google ve Samsung tarafından geliştirilen uygulamalar pencerelerde kullanılabiliyor. Her uygulamaya destek yok.

– Çekimi Otomatik Paylaşma : NFC ve S-Beam ile çektiğiniz fotoğrafları cihazlarınızı birbirine dokundurarak paylaşabilirsiniz.

– Okuma Modu : Tarayıcınızdaki metinlerin font boyutlarını kolayca kontrol edebildiğiniz ve sayfaya tıklayarak paylaşabildiğiniz e-kitap tarzındaki özellik

– Facebook Lock Ticker: Artık Facebook haber kaynağınızı kilit ekranında görebileceksiniz. Kilit ekranında iken alttan yukarı doğru ekranı sürükleyerek haber kaynağı penceresini getirebiliyorsunuz. İsterseniz Yahoo haber kaynağından, isterseniz de Facebook kaynağından güncellemeleri görebiliyorsunuz. Standart olarak ise en altta çubuk içerisinde haberler geçiş yapıyor.

– Paper Artist : Bu uygulama ile galeriden seçeceğiniz kendi resimleriniz veya indirmiş olduğunuz resimler üzerinde farklı efektler uygulayarak, ilgi çekici yapımlar hazaırlayabiliyorsunuz.

– Düşük Işık Çekimi : Galaxy S3 modelinin kamerasının düşük ışık altında yeterli kalitede çekim yapamaması eleştirilere neden olmuştu. Bu özellikle artık düşük ışıkta da başarılı çekimler yapılabilecek. Ancak çok başarılı olduğu söylenemez.

– En İyi Yüz İfadesi : Bu özellik aslında BlackBerry 10 ve yeni Lumia serisinde karşımıza çıkan bir teknoloji. Kamera çekim esnasında artarda 5 poz çekerek, resimdeki kişilerin en iyi yüz ifadesini seçmenizi sağlıyor.

– Kolay Mod : Akıllı telefonlarla ilk kez tanışan kişiler için hazırlanmış bu özellik, en çok kullanılan 5 widget’ı ana ekrana yerleştirmenizi sağlıyor.

– Ses Dengesi : Artık kulaklıkların her biri için ses dengesi ayarlanabiliyor.

– Kurulum Sihirbazı : Telefonu her açışınızdan sonra bu yardımcı menü ekranda belirecek.

– Kolay Fotoğraf Yakalama : Kamera ön izlemesinde cihaz size kaç tane yüzü tanıyabileceğini belirtiyor

Webmaster

Dahi!

Samsung Galaxy S3 Android güncellemesi dağıtılmaya başlandı” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir