Nokia, iPhone 5’le dalga geçti

Nokia, en son reklamında Apple’a gönderme yaptı.

Nokia’nın YouTube’a eklediği video, iPhone 5’in ‘renksizliğinden’ yakınan bir Apple tüketicisine değiniyor. “Time to Switch-Değiştirme Vakti” başlıklı video, çok uzun iPhone kuyruklarından birisini gösterek başlıyor. Sıradaki kişilerden biri, uzun bir süre bekledikten sonra eline aldığı iPhone 5’in ‘renksiz’ olduğuna değiniyor ve Apple Store’da kıyamet kopuyor.

iPhone’un sunulduğu siyah ve beyaz tonların ağırlıklı olduğu animasyonda, renksizlikten şikayet eden kullanıcının tepkisinin ardından alarmlar ötüyor, Apple çalışanları öfkeleniyor. Tepkiye maruz kalan kullanıcı, mağazadan kaçıyor ve elinde Lumia 920 bulunan rengarenk insanlara rastlıyor.

AppleInsider sitesi, Nokia’nın, en son tanıttığı Lumia 920 telefonunun özellikleri yerine neden iPhone 5’i eleştirmeye çalıştığını anlamadıklarını belirtirken, reklamın eğlenceli bir tarafı olan Samsung reklamına kıyasla oldukça bayağı kaldığını söyledi.. The Verge sitesi de, reklamın iPhone’un güncellenemesini bekleyen kullanıcıların ‘sıradan hayatını’ gözler önüne sermek isteyen, Apple’a yönelik standart eleştirilere bulaşan bir yapım olduğunu ifade etti.

İşte o Nokia Lumia’nın ilginç reklamı.:

[youtube id=”z3BN_l7Bk-0″ width=”600″ height=”350″]

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir