iPhone’u Oyun Kumandası Yapın!

Electronic Arts, Real Racing 2 oyununun Mac versiyonunu yayınladı. Oyunun en büyük özelliği iPhone veya iPad’in direksiyon olarak kullanılabilmesi.
Apple TV, iPad 2 ve iPhone 4S aracılığıyla televizyonda dört kişiye kadar oyun oynanmasını ve iOS cihazların oyun kumandası haline gelmesini sağlayan Real Racing 2 oyunu, bir yeniliğe daha imza attı. Bu sefer de Mac bilgisayarları iPhone ile bütünleştiren oyun, iPhone ve iPad’in oyun kumandası olarak kullanılmasını sağlıyor.

Bunun için öncelikle Mac’inizden Real Racing 2 oyununu indirmeniz gerekiyor. 711 mb boyutu bulunan oyun 12.99 dolar fiyatıyla Mac App Store üzerinden satışa sunuldu. Oyunu Mac’e indirdikten sonra kumanda olarak kullanmak istediğiniz iOS cihaza da oyunu satın alıp kurmanı gerekiyor. Normalde 2.99 dolar olan oyunun fiyatı bir süreliğine 0.99 dolara inmiş durumda. Oyunun Electronic Arts tarafından geliştirildiğini de belirtelim.

Daha önceden Apple TV aracılığıyla televizyonda oynanan sistem için iPhone 4S veya iPad 2 gerekiyordu. Bunun sebebi olarak da çift çekirdekli işlemci ve cihazın yansıtma özelliğini kullanmaları gösteriliyordu. Bu sefer açıklamalarda bir cihaz sınırlamasında bulunulmamış. Mac bilgisayar, iPhone veya iPad ile sistem kurulabiliyor. Eğer Mac ve iPhone’unuz varsa toplamda 13.98 dolara Mac’inizde eğlenceli bir oyun oynayabilirsiniz.

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir