Apple’ın geniş ekranlı iPhone’u bu yıl satışa çıkarma ihtimali günden güne yükseliyor. Bunu fırsat bilen tasarımcılar ise kendi geniş ekranlı iPhone modellerini çizip

Geniş ekranlı yeni iPhone – Foto Galeri –

Apple’ın geniş ekranlı iPhone’u bu yıl satışa çıkarma ihtimali günden güne yükseliyor. Bunu fırsat bilen tasarımcılar ise kendi geniş ekranlı iPhone modellerini çizip internette paylaşıyor.

Apple’ın bu sene radikal bir karar alarak geniş ekranlı iPhone’larıyla ilk kez kullanıcılarının karşısına çıkması bekleniyor. Zaten bu konuda ilk sinyal Apple’ın CEO’su Tim Cook’tan geldi ve The Wall Street Journal’a verdiği demeçte bu kez ‘kesinlikle büyük ekranlı telefon düşünmüyoruz’ demedi ve bu konuya daha ılımlı yaklaştı.

Cook ‘Kullanıcılarımıza en iyisini vermek istiyoruz büyük ekranı doğru şekilde yapabilmek için çok fazla değişken var ve bunların hepsini en doğruyu bulabilmek için araştırıyoruz’ dedi.

Aslında geniş ekranlı telefon üretmeyen telefon üreticisi pek kalmadı; Apple dışında. Zira Apple yıllardır geniş ekranlı telefon üretmeyi hedeflerinin arasına koymak istemedi. Ancak Samsung’un Galaxy Note telefonlarıyla başlayan geniş ekranlı telefon dönemi kullanıcılardan da yoğun ilgi görünce pek çok üreticiyi de cezbetti ve bugün için 5 inç’ten 6.5 inç ekran genişliğine kadar pek çok telefona rastlayabiliyorsunuz.

iPhone’un geniş ekranlı olacağını düşünenler ise şimdiden hayallerindeki geniş ekranlı iPhone’u çizmeye başladı bile. İşte Federico Ciccarese’nin elinden çıkan iPhone’lar…

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir