Facebook Twitter ve WhatsApp’a neler oluyor?

Son günlerde sosyal medya platformlarında sık sık kesintiler yaşanıyor. Bu da haliyle sosyal medya kullanıcılarının akıllarına Facebook Twitter ve WhatsApp’a neler oluyor? sorusunu getiriyor.

03.11.2016 günü, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde, hain terör örgütü PKK tarafından bomba yüklü kamyonla saldırı yapılmıştı. Yapılan saldırıda 11 şehidimiz ve yüzlerce yaralımız vardı. Yapılan açıklamada yetkililerin facia görüntülerinin yayılmaması için mahkeme kararıyla konu hakkında kısıtlamalar getirildiği belirtildi. Bu kısıtlamalardan biri de sosyal medya hesaplarında, internet bağlantılarının yavaşlatılması gelmektedir.

Bir çok sosyal medya kullanıcı her ne kadar VPN kullanarak bu kısıtlamaları aşmaya çalışsa da, Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu tarafından, internet sağlayıcı şirketlere VPN servislerinin iptal edilmesi yönünde talimat gönderildiği de şuan gündemde.

Ayrıca BTK tarafından yapılan açıklamada Başbakan Binali Yıldırım’ın sözlerine yer verildi ve zaman zaman güvenlik açısından internet üzerinde bu tip tedbirlere başvurulabileceği dile getirildi.

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir