Daha Büyük Telefonlar Yolda

Yapılan bir araştırma, tüketicilerin akıllı telefonlarının boyutlarından memnun olmadıklarını, daha büyük bir telefona geçmek istediklerini ortaya koydu.

Akıllı telefon satın alınırken ilk bakılan özelliklerden birisi şüphesiz ki ekran boyutudur. Peki siz piyasadaki akıllı telefonların boyutlarından memnun musunuz? Yapılan bir araştırma gösteriyor ki birçok kişi daha büyük telefonlar istiyor.

Strategy Analytics’in ABD ve İngiltere’deki akıllı telefon sahipleri ile yaptığı bir araştırma, yakın zamanda daha büyük telefonlarla karşı karşıya kalacağımızın habercisi gibi görünüyor.

Strategy Analytics’ten Paul Brown “Akıllı telefon sahiplerinin yaklaşık %90’ı, kendi telefonlarından daha büyük telefonlar tercih etti. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi yüksek çözünürlükle internet, video ve oyun deneyimi yaşayabilmek.” açıklamasını yaptı.

Araştırma sonuçlarına göre ideal telefon boyutları 4.0 ve 4.5 inç arasında. Bu da piyasadaki birçok telefondan daha büyük. Ancak kullanıcıların büyük ekranlı telefonlardan sadece ince olanları tercih ettikleri de gözlemlendi.

Telefon üreticilerinin bu araştırmaya ne gibi bir tepki vereceğini şimdilik kestirebilmek güç. Ancak bu araştırma sonucuna tepkisiz kalmayacakları da kesin. Görünen o ki yakın gelecekte bizi daha büyük telefonlar bekliyor olacak.

ALINTI: shiftdelelete.net

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir