Cep faturanız beklediğinizden fazla geldiyse nedeni cep telefonu virüsleri. Cep telefonu nuza bulaşan virüsler cep telefonu ile güvenilir olmayan internet sitelerini dolaştığınızda

Cep telefonuyla internete girenler dikkat!

Cep faturanız beklediğinizden fazla geldiyse nedeni cep telefonu virüsleri.

Cep telefonu nuza bulaşan virüsler cep telefonu ile güvenilir olmayan internet sitelerini dolaştığınızda bulaşıyor. Cep telefonunuzdan yurt dışı numaralarına mesaj ya da çağrı gidiyor.

Bilgisayarların yerini cep telefonları alınca hackerler da yön değiştirdi. Cep telefonu ile internete giren cep telefonu kullanıcıları sikayetvar.com’a gönderdikleri şikayetlerle yüksek cep faturalarından şikayet ettiler. “Cep numaramdan bilmediğim yurtdışı numaralarına mesaj ya da çağrı gitmiş” şeklinde gelen şikayetler incelendiğinde ise ilginç bir detay ortaya çıktı. Kabarık faturaların nedeni virüsler çıktı.

Çeşitli Numaralara Mesaj Gönderiyor

İşte kabarık cep faturalarından dert yanan cep telefonu kullanıcılarının ortak şikayetleri şöyle:

İnternet e cep telefonları aracılığıyla bağlanan kullanıcıları bekleyen virüslerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Hackerler güvenli olmayan internet sitelerine zararlı kodlar ekliyorlar. Cep telefonları arasında yayılan virüsler bilmediğimiz çeşitli yurt dışı numaralarına mesaj ya da çağrı atıyor. Masanın üstünde duran telefon kendi kendine fark ettirmeden mesaj yolluyor ama ne giden kutusunda ne mesaj var ne de iletildi raporu var. Haberimiz dahi olmadan yapılan bu işlemler sürpriz cep faturası ile karşı karşıya kalmamıza neden oluyor.

Ne Yapmalı?

Çok gelişmiş bir telefonla bilinmeyen internet sitelerine gidilmemeli ve telefonlara bir yükleme bildirimi gelmişse güvenliğinden emin olmadan bu yükleme yapılmamalı. Anti-virüs yazılımını bilgisayarınıza indirin ve cep telefonunuzun hafızasına yükleyin.

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir