Çıktığı gün yok satan, ünlü bilgisayar parçası yapımcılarından ASUS, Zenfone 5 modeliyle Türkiye’de cep telefonu piyasasına çok hızlı bir giriş yaptı. Fiyat performans

Asus Zenfone 5 – Türkiye’nin en iyi fiyat/performans telefonu

Çıktığı gün yok satan, ünlü bilgisayar parçası yapımcılarından ASUS, Zenfone 5 modeliyle Türkiye’de cep telefonu piyasasına çok hızlı bir giriş yaptı.

Fiyat performans açısından yazımız tarihi itibariyle en iyi telefonlardan biri olan Asus Zenfone 5’i sizler için inceledik.

Asus, bilgisayar ve tabletleriyle öne çıkarken aynı başarıyı akıllı telefon sektöründe de yakalamak istiyor. Bu amaçla ülkemizde de satışa sunulan Zenfone serisi akıllı telefonlar uygun fiyatı performansla buluşturan bir stratejiyle kullanıcılarla buluşuyor.

Asus Zenfone 5 Android 4.3 sürümü yüklü olarak kullanıcılara sunulduktan sonra Android 4.4 güncellemesini Kasım ayı içinde aldı ve sonrasında, Asus tarafından Android 5.0 Lolipop Güncellemesi takvimi de açıklandı.

Asus ZenUI ile kullanıcılara sunulan Asus Zenfone 5, sade, akıcı ve yüksek kullanılabilirlik sunan bir kullanıcı arabirimine sahip.

Tasarım ve Gövde
Asus Zenfone 5 plastik bir kasa üzerine, önde ekran camı ve altında metal bir çıta, arkada ise tüm telefonu saran polikarbon bir kapaktan oluşan ve yekpare gövde görünümü veren bir tasarıma sahip.

Sağ yanda Ses Açma-kısma ve Kilit-güç tuşu bulunan Asus Zenfone 5, harici kamera tuşuna sahip değil. Navigasyon tuşu olarak da ekran üzeri sanal tuş bulunan Asus Zenfone 5 sade ve kullanışlı bir tasarıma sahip.

ZenFone 5’in arka tarafında ortada konumlandırılmış kamera ve hemen altında Led flaş bulunurken, kapağın alt kenarında ise dış ses için hoparlör ızgarası bulunuyor. Kamera modülünün altında ise ASUS Logosu dikkat çekiyor.

Asus Zenfone 5’in sim kart, microSD kart girişi gibi kart yuvaları arka kapağının altında bulunuyor. Değiştirilebilir arka kapak önemli bir avantaj fakat bu kapakla birlikte değiştirilebilir batarya desteği sunulmaması önemli bir eksik.

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir