Apple, yeni ürünlerini tanıtmak için geleneksel yolundan yine şaşmadı. Üzerinde sadece 3 ikon yer alan davetiyeleri basına dağıttı. Ama basına göre davetiyedeki ipuçları sadece bu 3

7 Mart’ta Tanıtılacak iPad 3’ün Teknik Özellikleri

Apple, yeni ürünlerini tanıtmak için geleneksel yolundan yine şaşmadı. Üzerinde sadece 3 ikon yer alan davetiyeleri basına dağıttı. Ama basına göre davetiyedeki ipuçları sadece bu 3 ikondan ibaret değil. Davetiyede yer alan net bilgiye göre iPad 3’ün 7 Mart 2012 tarihinde San Francisco‘da Apple etkinliğinde tanıtılacak. Herkes tarafından beklenen iPad 3 bu tanıtımının ardından tüm dünyada satışa sunulacak. 2 ay öncesine kadar tüm özellikleri sır gibi saklanan iPad 3‘ün artık tüm özelliklerini net bir şekilde biliyoruz. İşte yeni iPad3 ve tahmini teknik özellikleri.

İlk iPad 2010 yılında, iPad 2 ise 2011 yılında yine aynı etkinlikle tanıtılmıştı. iPad 3 ise 1 yıllık zorlu bekleyişin ardından 7 Mart 2012’de tanıtılacak. Her çıkan iPad, bir öncekini versiyonunu ezecek kadar fark yarattığını düşünürsek iPad 3’ün neden bu kadar heyecanla beklendiğini anlayabiliriz. iPad 3‘te beklenen, tahmin edilen özelliklere bir bakalım.

Apple iPad 3 Temsili Resim

Cihazın İsmi: Her ne kadar aşağıda listediğimiz özelliklere dayanarak yeni cihazın isminin iPad 3 olacağını düşünsekte, Apple politikası gereği iPad 2S veya iPad HD gibi isimlendirmelerle de yeni cihaz karşımıza çıkabilir.

Tasarım: iPad 2 ile neredeyse aynı boyutlarda olacağı, alışkın olduğumuz anasayfa butonunun iPad 3‘te yer almayacağı da söylentiler arasında.

Kalınlık: iPad2 sadece 8.8mm kalınlığa sahipken, iPad 3 için 9.5mm olacağı belirtiliyor.

İşlemci: iPad2 1GHz dual-core A5 işlemciye sahipken, iPad 3 ise A6 (Quad-Core – 1.5 veya1.7 GHz) ya da A5X işlemciye sahip olacak.

RAM: iPad 2’de 512 MB Ram bulunurken, iPad 3’ün 1GB Ram ile güçlü işlemcisine destek olacağını tahmin edebiliriz.

Ekran Özellikleri: Dokunmatik ekranı 2048x1536px çözünürlüğe sahip HD kalitesinde görüntüleri destekler yapıda olacak. 10″ büyüklüğünde ultra parlak Retina ekran ve 3D desteği sunacak. Ayrıca ekran üzerindeki parmak izlerini azaltmaya yarayan Apple patentli oleophobic malzeme ile kaplı olacağı düşünülüyor.

Kamera: 5Mp kamerası daha net fotoğraf ve 1080p/720p kalitede video çekebilecek.

Siri: iOS 5.1 ile beraber Siri desteğinin de geleceği tahmin ediliyor. Siri uygulaması iPhone 4S ile beraber yüklü olarak geliyor.

Fiyat: Mevcut iPad2 WiFi özelliği ile beraber 499 dolar fiyat etiketine sahip. iPad3 WiFi ise 80 dolarlık bir artışla 579 dolar fiyat etiketine sahip olacağını ve 3G modellerde ise fiyat farkı 70 dolar seviyesinde kalacağı belirtiliyor. Unutmadan ekleyelim 4G veri hattını desteleyen Apple’ın ilk cihazı olacak.

Satış Tarihi: iPad 2, 2011 mart ayında tanıtımı yapıldıktan 9 gün sonra satışa çıktığını düşünürsek iPad 3’te benzer şekilde tanıtımın ardından en geç 1 hafta içinde raflarda yerini alacaktır.

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir