Yasaklı sitelere girmek için telefon dns ayarları! (Wireless telefonlar içindir)

Öncelikle bu yazımızda yasaklı sitelere girebilmenin yöntemlerini anlatacağım. Cep telefonunuzdan yasaklı sitelere girebilmeniz için, cep telefonunuzun kablosuz bağlantı kullanarak (wireless) internete bağlanabilme yeteğinin olması lazım. Cep telefonundan yasaklı sitelere girebilmek için yöntem olarak bilgisayarımız ile yasaklı sitelere girmede kullandığımız yöntemin aynısını kullanacağız. Nasıl bilgisayarlarımız internete bağlanabilmek için bir ağ kartına ihtiyaç duyuyorsa, cep telefonlarımız da kablosuz bağlantı kullanarak internete bağlanabilmek için bir ağ kartına ihtiyaç duyar. Biz cep telefonumuzda bulunan ağ kartı üzerindeki dns ayarlarını değiştirerek yasaklanmış sitelere girebiliriz.

DNS Ayarlarını değiştirmek:

Yukarda bahsettiğimiz gibi, telefon dns ayarı değiştirme yöntemini kullanabilmek için bir bir kablosuz bağlantı yapabilen telefona ihtiyacınız bulunmaktadır. Ayrıca cep telefonunuzun internet bağlantısını koparın!. Şimdi size Samsung telefonlarda dns ayarlarını değiştirmeyi anlatacağım fakat özünde bütün telefonların menüsünde amaç aynıdır.

  1. Telefonumuzun Menüsünden AYARLAR kısmını seçin
  2. Bağlantılar kısmını seçin
  3. Wi-Fi kısmını seçin
  4. Burası önemli! Bağlanacağınız kablosuz bağlantının “isminin” üzerine tıklayın. Bağlanmak için yan tarafındaki boşluğa tıklamayın. Çünkü tıklarsanız telefonunuz internete bağlanacak ve dolayısıyla DNS ayarlarını değiştiremeyeceğiz.
  5. IP Adresi Türü kısmını seçin.
  6. Statik IP işaretleyin.
  7. IP adresi kısmına (Genelde 192.168.1.105 veya 192.168.2.105 veya 10.0.0.105) bunlardan birini yazın. Yazmasınız da telefonunuz otomatik olarak kendisi alacaktır. Yani isterseniz boş bırakabilirsiniz.
  8. DNS 1 kısmına 4.2.2.2 yazın (yazımızın başından beri anlattığımız yasaklı sitelere girmeniz için yapmanız gereken yer burası)
  9. DNS 2 kısmına 4.2.2.1 yazın (yazımızın başından beri anlattığımız yasaklı sitelere girmeniz için yapmanız gereken yer burası)
  10. KAYDET e tıklayın ve çıkın.
Ayarını yaptığınız wireless bağlantıya şimdi bağlanabilirsiniz. Ayrıca not olarak söylemek gerekirse eğer 8. ve 9. maddelerde belirtilen dns ayarlarıyla yasaklı sitelere giremiyorsanız şu dnsleri girebilirsiniz.

DNS 1 :208.67.222.222
DNS 2 :208.67.220.220

DNS 1 :8.8.8.8
DNS 2 :8.8.8.4

Cep telefonunundan internete bağlanabilmek için ziyaretçilerimiz genelde youtube dns ayarları, telefon dns ayarları, cep telefonu dns ayarları, telefon dns değiştirme, cep dns ayarları, telefon dns, dns ayarları youtube, youtube dns, telefonda dns ayarları, youtube kelimelerini kullanarak sayfamıza girdiler.

google'a aşağıdaki kelimeleri yazarak bize ulaşabilirsiniz.:

galaxy s3 yasaklı sitelere giriş, s3 yasaklı sitelere giriş, samsung galaxy s3 yasaklı sitelere giriş, wave 3 dns ayarları, cepten yasaklı sitelere giriş 2012, s3 dns ayarları, galaxy s3 dns değiştirme, galaxy s3 yasak sitelere giris, s3 yasak sitelere giriş, wave 2 yasaklı sitelere giriş, samsung wave 2 yasaklı sitelere giriş, galaxy s3 dns ayarlari, galaxy s3 dns ayari, bada yasaklı sitelere giriş, wave 2 dns ayarları, samsung wave dns ayarları, samsung dns ayarları 2012, samsung wave yasaklı sitelere giriş, galaxy s3 ile yasakli sitelere giris, galaksi s3 yasaklı sitelere giriş

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir