Telefonunuz Sim Kartı görmüyorsa..

Değerli okuyucularımız, 

Bu yazımızda sizler için sık sık karşılaşılan bir konuyu ele aldık. Bu sorun hepimizin başına gelmiştir ve eminizki sizlerde telefonunuzu kırmak istemişsinizdir. Eğer cep telefonunuz sim kartı hatası veriyorsa aşağıda saydığımız maddelerden herhangi birisi olmuş olabilir.

1- Büyük ihtimalle Sim kartınız hasar görmüş olabilir, özellikle nano veya mikro boyutlarda sim kart kullanıyorsanız, yani sim kartınız da orjinali değil de, boyutu telefonunuza uyması için kesilerek küçültülmüş ise temas sorunları yaşamanız çok normal. Böyle bir durumda yapmanız gereken ilk şey Sim kart sağlayıcınızda yeni bir sim kart edinmek olmalıdır. Bu durumlarda yapabileceğiniz başka bir alternatif ne yazık ki yok. 

2- Bir diğer neden ise Sim kartınızın kapanmış yada operatör tarafından kullanım dışı bırakılmış olup olmadığını kontrol edin. Müşteri temsilcisi ile irtibata geçin. 

3- Sim kartlarının çip bulunan yüzeyi uzun süreli kullanımlardan dolayı, zamanla nemlenebilir ve bu nemlenme tırnaklarda oksitlenmeye yol açabilir ve bu oksitlenme iletken parçaların temasını engeller. Böyle bir durumda, diş fırçası ya da benzer bir yumuşak fırçayla oksitlenmeyi engelleyen limon suyu veya sirke ile oksitlenen bölümü hafif hafif fırçalayabilirsiniz. .

4- Bazı telefon modellerinde batarya zamanla şişer ve bu şişme sonucu sim kartın temasını engelleyebilir. Bu durumda bataryanızın değişmesi gerekebilir. Üzgünüz ama bir tamirciye gitmeniz gerecektir. 

5- Telefonunuz arka kapağa sahip bir modelse arka kapağı tam oturmamış olabilir. Bir kaç kez iyice oturmasını sağlayana kadar kapağı çıkarıp takın.

6- Sim kartları bazen yuvalarına oturmayabilir. Sim kartınızın yuvasına oturduğuna emin olun.

7- Kart yönünün doğru olduğuna emin olun. Kart yönü doğru değilse tırnaklar oturmayacak ve telefon sim kartınızı görmeyecektir.

8- Son çare olarak telefona format atmayı deneyiniz. Eğer cep telefonunuzun yazılımında bir sorun var ise format ile birlikte düzelmesi beklenir. 

Yukarıdaki maddeleri kontrol ettiyseniz ancak hiç bir sonuç alamadıysanız yetkili bir servise başvurmanızı öneririz.

Bol teknolojili günler dileriz.

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir