Symbian telefonlar için hack nedir, ne işe yarar ve garanti kapsamı hakkındaki bilgiler.

Hack nedir ve ne işe yarar diye çoğu kişi sorular sormuş internette.
Symbian uygulamaları telefonunuza sertifika işlemi yapmadan kolayca uygulamaları yükleye bilmeniz için sistem dosyasının içine install.exe diye bir dosyayı editliyorlar, buda sistem dosyalarınıza erişmeye vede sertifikasız yüklemenize kolaylık sağlıyor, bu işlem kişinin kendi tercihidir hack yapıp yapmamak kendisine kalmıştır, isterse uygulamalarını tek tek sertifika yaparak ta yükleyebilir. Bugün günümüzde her türlü virüs bulaşabilir hack işlemide bilinçsiz şekilde kullanılır ise ve sisteme girip mekanik arızaya sebep olacak olan virüslere yol açarsanız ozaman garanti dışı olur. güvenli kullanmanız durumunda her hangi bir sorun teşkil etmiyor.

Hacklı bir telefon bozulurda servise giderse ve arıza sebebi mekanik arıza ise, bunun sebebi hack yapmış olduğun telefona virüs giripde mekanik parçaya zarar vermişse garanti dışı sayılır. olası ihtimali zayıf birşey tabi bu anlattığım, nasıl zayıf.? sizin dikkatli kullanmanıza bağlı. ama telefon hacklı diyelim ve çıkan sorunda telefonun kendiliğinden olmuş ise, servis karşılıyor isterse hacklı olsun telefon ordaki test araçları ile didik didik bütün sorunların sabeplerini inceliyor.

Kendi başımdan geçenleri anlatacak olursak.

5800 xm, gönderdim 1 ay önce, hacklı idi, sorunu da rehber gelen aramalarda isimler görünmüyordu, ve bazen kapanıp açılmalar oluyordu. Kitlenmeler vs bazen kapanıp öyle kalıyordu, bende hafıza kartını çıkarıp yolladım. ve garintiden döndü.

Servis açıklaması: Mekanik parçalar değiştirildi,
Onarım yapılmıştır, telefona güncel yazılım yüklenmiştir,
Çalışmayı engelleyen kirlenmeler temizlenmiştir,
Cihaz aktif olarak kullanılarak test edilmiştir,
Cihazınızın tamir süreci başarı ile sonuçlanmıştır,
Hafıza kartınıza virüs bulaşınca temizleyip pc den biçimleyip takınız.
Sorunun devami halinde batarya ile yollayınız.. diye faturası geldi, bi sorun yok şimdilik.
buda benim mantığımca telefondaki sorunlar, arızalar, eğer hack sebebi değilse, ozaman garanti kapsamında tamir edilip yollanır.
——————————————————————————————-

Umarım bazı sorulara azda olsa cevap verebilmişimdir. şöyleki benden daha bilinçli üyeler var bu sitede eğer yanlışım varsa eksiğim varsa eleştirilerinizi yorumlarınızı belirtiniz lütfen, iyi forumlar.

google'a aşağıdaki kelimeleri yazarak bize ulaşabilirsiniz.:

mekanik onarım ne demek, telefon parçaları nelerdir, telefonun parçaları nelerdir, telefonda mekanik onarım ne demek, telefonun parçalari

Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir