Nokia 603, 700, 701 ve 808 Pureview Telefonlara Flash Atmak

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda Nokia 603, Nokia 700, Nokia 701 ve Nokia 808 Pureview telefonunuza nasıl flash atacağınızı göstereceğim.

UYARI: Telefona flash atmak, telefondaki bulunan tüm simkart-hafıza kartı vs .. bilgilerin silinmesine sebebiyet verecektir. Bu yüzden flash atma işlemini gerçekleştirmeden önce telefonunuzda takılı bulunan sim-kart ve hafıza kartı gibi parçaları çıkartmanız gerekmektedir. Ayrıca telefonuzun içerisinde bulunan mesajların, resimlerin, rehber numaralarının, notların ve diğer tüm içeriğin Nokia PC Suite programı kullanılarak bilgisayarınıza yedeklemeniz şiddetle tavsiye olunur!

Ayrıca bu işlemi mümkünse bir dizüstü bilgisayarda ya da güç kaynağına bağlı bir bilgisayarda deneyiniz. Çünkü elektrikler gittiğinde bilgisayarınız kapanırsa, flash yarım yüklenir ve telefonunuz bir daha kullanılmaz hale gelir. Ayrıca işlemlere başlamadan önce mutlaka bu yazının altında bulunan dipnot’u okuyunuz!

Öncelikle gerekli olan proğramları aşağıdaki linklerden indirin:

  1. navifirmplus_1.7
  2. Phoenix Proğramı

indirdiğiniz programları bilgisayarınıza kurun. Şimdi flash atmak için gerekli işlemleri ekran görüntüleri ile açıklıyorum.

1-NaviFirm programını açın.

Ekran görüntüsünde gerekli yerlerin açıklaması yapılmıştır. Programı açtıktan sonra sizde ekran görüntüsünden faydalanarak inceleme işlemlerine başlayın. Yapmanız gereken işlemler için her bir Nokia serisi için ayrı ayrı ekran görüntüleri aşağıda paylaşıyorum.

flash-atma-1

Nokia 603 için:

flash-atma-2

Nokia 700 için:

flash-atma-3

Nokia 701 için:

flash-atma-4

Flash dosyaları indirildikten sonra atılması gereken dizin:

flash-atma-5

2. UYARI***Dosyalar indikten ve gerekli dizine attıkdan sonra artık flashı telefona uygulamak için telefonu USB ile bilgisayara bağlayın.***
***Rehberinizi, diğer önemli bilgi ve belgelerinizi Nokia Suit ile yedeklemenizi ayrıca hafıza kartınızı telefondan çıkarmanızı öneririm.***

Phoenix Programını açın:

flash-atma-6

Şimdi Sırasıyla Resimde söylenenleri yapın.

 flash-atma-7

flash-atma-8

flash-atma-9

flash-atma-10

flash-atma-11

flash-atma-12

flash-atma-13

Reburfish dedikten sonra bir süre bekliyorsunuz ve flashed succeded (flash tamamlandı) gibi bir uyarı aldıktan sonra tamam deyip programı kapatabilirsiniz. Olabildiğince basit anlatmaya ve resimlerle bire bir anlatım yapmaya çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir.

Dip not: Lütfen bilgisayar bilgisi az olanlar veya bu konu hakkında çekinenler denemesinler. Yapacakları eksik ya da yanlış bir uygulamada telefona kalıcı hasarlar verilebilir. Yapacağınız işlemlerden kendiniz sorumlusunuz ve bunun bilincindesiniz.


Webmaster

Dahi!

Nokia 603, 700, 701 ve 808 Pureview Telefonlara Flash Atmak” için 4 yorum

  1. service specific exeption: com.nokia.posti.server.caresite.webservice.UnauthorizedFault diye hata veriyor kardes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir