SSKSorgu.Net Son Dakika: Asgari Ücret 2013 Belli Oldu

Her insan sağlıklı bir yaşam için paraya ihtiyaç duyar. Hayatta herşey para değildir tabikide. Ama bazı konularda da para olmazsa olmazlarımızdandır. Bu yüzden paraya ihtiyaç duyarız. Artık insanların çoğu üniversite mezunudur. Çünkü eski zamana göre eğitim daha çok kolaylaşdı. Bu yüzden artık bir insanın eğitimini tamamlaması daha kolaydır. Ama bundan önceki nesilde okumak daha zordu. İnsanların elinde bazı imkanlar bulunmadığı için okuyamayanların sayısı çoktu. Okumayan insanlar boş duracak değiller tabikide. Çünkü mutlu ve huzurlu bir paranız olması şarttır.

Okumayan insanlar çeşitli yerlerde çalışmaktadır. Ama bazı insanlar çalıştığı yerlerde hakettiği ücreti alamamaktaydı. Bu yüzden devlet, kimsenin hakkının yenmemesini göz önünde bulundurarak askeri ücret zorunluluğunu çıkardı. Resmi olarak işletilen her yerde çalışan işçilere asgari ücret 2013 ödenmesi gerekmektedir. Bu sayede artık her insan hak ettiği ücreti almaktadır. Asgari ücret fiyatı iyi bir miktardır. Her insan bu asgari ücret ile bir şekilde evini geçindirebilir. Ama ülkemizde sürekli sürekli ihtiyaç olarak kullandığımız şeylere zam yapılmaktadır.

Şu son zamanlarda gene doğalgaz ve bunun gibi bazı şeylere zam yapıldı. Artık gelişmekte ola ülkemizde soba kullanımı kalkmış bulunmaktadır. Herkes doğalgaz kullanmaktadır. Bu yüzden doğalgaz ücretleride insanları etkilemektedir. Hele ki 2013 asgari ücret ile dengeli bir şekilde yaşamak zorunda olan insanlar için bu zam oldukça zorlayıcıdır. Ama devlet bunuda düşündü ve asgari ücrete zam yapmaya karar verdi. Bir süredir beklenen yeni asgari ücret belli oldu. 2013 asgari ücret brüt tutarı tam olarak 978,75 tl olarak açıklandı.

Asgari ücret 2013 tutarı insanların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kararlaştırılan bir miktardır. İnsanların gerçekten asgari ücret ile de rahat bir hayat sürebilmesi için 2013 asgari geçim indirimi uygulanmıştır. Ve bu asgari geçim indirimi her yıl yenilenmektedir. 2013 Asgari Ücret ve Asgari Geçim indirimi tabloları için www.ssksorgu.net adresini takip edebilir, yeni tüm gelişmeleri görebilirsiniz.


Webmaster

Dahi!

SSKSorgu.Net Son Dakika: Asgari Ücret 2013 Belli Oldu” için bir yorum

  1. Asgari ücret neden bu kadar düşük ülkemizde? Bunu bir sorgulamak gerekiyor. Sanki özel sektörü bu işte bir parmağı var gibi. Sonuçta maaşları hep asgari ücret belirliyor değil mi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir