SEO yapılandırma servisi

Resim aramalarında, üst sıralarda bulunmak için resimler için de seo‘ yu dikkate almalıyız. Alt etiketi, Google gözünde resimlerin yorumlanması demektir. Bu aynı zamanda sayfa içi optimizasyonda da bir bütünlük oluşturmaktadır.

Dolayısıyla seo’ da olmazsa olmazlardandır. Resim alt etiketlerini, resim olmayan linkler için kullanmak, filtreye girmenize yol açabilir. Alt etiketlerini sadece sitenizde görüntülenen HTML kaynaklı resimler için kullanmanız gereklidir. Aynı zamanda alt etiketlerine, birden fazla anahtar kelimenizi virgül ile ayırarak girmenizde spam görünümü oluşturacağı için filtreye girmenize sebep olabilir.

Yapmanız gereken en iyi alt açıklama metni, resimde gördüklerinizi cümle olarak yazmaktır. Google’ un gözü olsaydı resimde ne görecekti, bunu alt etiketinde açıklamanız gerekir. Google’a ne kadar dürüst olursanız o da size o kadar kodunuz sadeleşmiş ve siteniz hızlanmış olacaktır.

Örnek kullanımlarda useragent hangi botlara yönelik bir düzenleme olduğunu gösterir. Eğer yıldız işareti kullanılırsa tüm botlar için geçerli anlamına gelir. Bir bot ismi yazılırsa, sadece o bota yönelik bir müdahale olduğu anlamına gelir. Örnek olarak Useragent: Googlebot kullanımı sadece Google botları için yapılan erişim izinlerini gösterir.

Disallow tek başına kullanılırsa hiçbir kısıtlama olmadığını gösterir. Ancak yanında bir slaş veya yıldız kullanılırsa hiçbir sayfanın indexlenmemesi istenilir. Disallow ile birlikte bir klasör veya link kullanılırsa sadece o klasör veya linkin indexlenmesi önlenir.

Site haritasının yolunu botlara gösterir. Eğer ana dizin dışında veya XML formatı dışında farklı bir konum ve formattaysa kullanımı gereklidir. Aksi halde zorunlu değildir.


Webmaster

Dahi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir